Başlarken

api.ipsizcambaz.com servisleri 1 Ocak 2024 tarihinde kapanacaktır. Lütfen o tarihe kadar kullandığınız servislerde 'api.ipsizcambaz.com' adresini 'api.allesgo.com' olarak değiştirin. Servis istek ve cevaplarında herhangi bir değişiklik yapılmamıştır.

allesgo.com satıcılarının mağazalarında bulunan tüm ürünlerin stok, fiyat, indirim v.b bilgilerini otomatik olarak güncellemeleri, sipariş kontrolü, soru/cevap ve yorum gibi mağaza yönetimi ile ilgili birçok işlemi kolay ve hızlı bir şekilde yapabilmelerini sağlayan entegrasyon web servisidir.

API ile Yapabildiğiniz İşlemler

- Ürün Yönetimi

Mağazaya toplu ürün aktarımı ve aktarılmış ürünlerin fiyat ve stok v.b. bilgilerinde güncelleme yapabilirsiniz.

- Sipariş Yönetimi

Mağazaya gelen siparişleri onaylayabilir, kargo verilerini otomatik olarak aktarabilir ve iade/iptal taleplerine cevap verebilirsiniz.

- Soru ve Cevaplar

Mağazanız veya ürünleriniz hakkında alıcıların sorduğu soruları görüntüleyebilir ve cevaplayabilirsiniz.

- Yorumlar

Alıcıların mağazanızla veya ürünlerinizle ilgili yaptıkları yorumları görebilirsiniz.

- Ödeme ve Muhasebe Verileri

Geçmişte kalan veya geleceğe dönük tüm ödeme verilerinize dilediğiniz an ulaşabilir ve ödemelerinizin takibini kolayca yapabilirsiniz.

allesgo.com Entegrasyon Adımları

Mağazaların entegrasyon sürecinin başlayabilmesi için öncelikle allesgo.com’a kayıtlı en az bir şirket ve mağazaya sahip olmanız gerekiyor.

İkinci adım olarak, birlikte çalıştığımız entegratör firmalar ile iletişime geçmeniz yeterlidir.

Firmalar API bağlantısı için genellikle bir entegratör firma ile çalışırlar fakat dilerseniz kendi yazılım ekibinizle çalışmayı da tercih edebilirsiniz. Bu durumda lütfen 0850 305 09 09 numaralı çağrı merkezimizden veya entegrasyon@allesgo.com e-posta adresinden bizimle iletişime geçin.

Sürecin yazılımsal anlamdaki işlemleri tamamlandıktan sonra size vereceğimiz Test Ortam Bilgileri’ni kullanarak API bağlantısının sorunsuz çalıştığından emin olmak için test ortamında son kontrolleri yaparsınız.

Buraya kadar olan tüm işlemler sorunsuz tamamlandığında artık entegrasyon hizmetini kullanmaya başlayabilirsiniz.