Sıkça Sorulan Sorular
Allesgo API servisleri nelerdir ve ne için kullanılır?
Allesgo API servisleri, geliştiricilerin Allesgo’nun kod sistemine erişim sağlayarak entegrasyon bağlantılarını gerçekleştirmeleri ve allesgo.com’da yapılan neredeyse tüm işlemlerin otomatik ve düzenli bir şekilde yapılabilmesini sağlayan araçlar bütünüdür.

Yapılan entegrasyon bağlantısı aracılığıyla,

- Ürünler mağazaya topluca aktarılır ve (stok durumu, fiyat v.b) güncellemeler otomatik olarak alınır,
- Siparişlerle ilgili tüm işlemlere (ürün iade, iptal , kargo v.b) tam erişim ve kontrol sağlanır,
- Mağaza soru, cevap ve yorum gibi tüm mesajlaşma işlemleri gerçekleştirilebilir,
- Muhasebe ve ödeme sistemlerine erişim sağlanır.
Allesgo API’sine neden ihtiyaç duyarsınız?
Allesgo API entegrasyon bağlantısı başarıyla sağlandıktan sonra API servisinin sağladığı tüm hizmetler otomatik olarak çalışmaya devam edecektir.
Bu sayede;
Mağazanızda bulunan ürünler sizin herhangi bir çaba sarf etmenize gerek kalmaksızın, sizin karar verdiğiniz süre aralıklarında daima güncellenir.
Mağazanıza gelen tüm siparişleri görüntüleyebilir ve sipariş işlemlerinizi yapabilirsiniz,
İşletmenizin ölçeği ne olursa olsun zamandan büyük tasarruf sağlarsınız,
İşlemleri hızlı bir şekilde yaptığınız için müşterileriniz memnun kalır ve bu mağaza puanınıza yansıyarak satışlarınızı arttırmanızı sağlar.
Allesgo API servisleri kimler içindir?
Allesgo API servisleri allesgo.com’da mağazası olan kullanıcılar için hizmete sunulmuştur. Entegrasyon firmaları ve geliştiriciler bu doğrultuda Allesgo kod kütüphanesine erişir ve entegrasyon bağlantılarını yapabilirler.
Allesgo entegrasyon süreci nasıl işler?
Entegrasyon sürecinin başlatılabilmesi için Allesgo’da şirket ve mağaza açmak ile ilgili tüm adımların tamamlanmış olması gerekmektedir. Şirket ve mağaza açılışıyla ilgili detaylı bilgi almak için https://www.allesgo.com/satis-yap/ linkini kullanabilirsiniz.
Eğer API bağlantısı kendi yazılım ekibiniz tarafından yapılacaksa ekibin bizlerle çağrı merkezi veya e-posta yoluyla iletişime geçmesi gerekmektedir.
Eğer API bağlantısı için bir entegrasyon firmasıyla çalışıyorsanız firma bilgilerini ve entegrasyon sürecinde gerekli olan diğer bilgileri aynı iletişim kanallarıyla bizlere iletmeniz gerekir.
Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda yazılım departmanımız gerekli incelemeleri yapar ve daha sonra test ortamında entegrasyon işlemleriniz kontrol edilir.
Test başarıyla tamamlandıktan sonra entegrasyon aktif hale gelir ve kullanıma hazırdır.
Kullanmak istediğim servis API'de yoksa ne yapmalıyım?
Eğer API üzerinde kullanmak istediğiniz bir servise erişemiyorsanız dokümantasyona tekrar göz atmanızı önerebiliriz. Dokümantasyon aracılığıyla çözüme ulaşamazsanız çağrı merkezi kanalından bizlerle iletişime geçerek taleplerinizi iletebilirsiniz.
Kendi teknik ekibim var, Allesgo'ya nasıl entegre olurum?
Allesgo entegrasyonu ile ilgili hazırlamış olduğumuz dokümantasyon yazılım ekibinize entegrasyon için rehberlik sağlayacaktır ve elbette bu süreçte aklınıza takılan şeyler için bizlere çağrı merkezi veya e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.
Allesgo'nun önerdiği entegratör firmalar hangileridir?
Allesgo ile entegratör firmalar arasında iş birlikleri devam etmektedir.İş ortaklığı sayfamızdan aktif entegratör firmalara ulaşabilirsiniz. İş ortaklığı için bizlere çağrı merkezi veya e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.
Test Ortam Bilgileri Nelerdir?
Test ortam arayüzleri yakın bir zamanda yayında olucaktır. Entegrasyon sürecini dokümantasyon üzerinden kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Bu süreçte aklınıza takılan şeyler için bizlere çağrı merkezi veya e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.
Canlı Ortam Bilgileri Nelerdir?
Canlı ortam arayüzleri yakın bir zamanda yayında olucaktır. Entegrasyon sürecini dokümantasyon üzerinden kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Bu süreçte aklınıza takılan şeyler için bizlere çağrı merkezi veya e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.
Doğrulama ve Güvenlik Mekanizması nasıl çalışıyor?
Doğrulama ve Güvenlik mekanizması ile ilgili detaylı bilgileri Geliştiriciler sayfasında bulabilirsiniz.
Entegre muhasebe programları nelerdir?
Allesgo ile entegratör firmalar arasında iş birlikleri devam etmektedir.İş ortaklığı sayfamızdan aktif entegratör firmalara ulaşabilirsiniz. İş ortaklığı için bizlere çağrı merkezi veya e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.
Allesgo API servislerine hangi metotlarla erişilebilir?
Allesgo API'sine erişim metotlarını görmek için Geliştiriciler sayfasını inceleyebilirsiniz.